NAŠE ČINNOST
Klubovna
Klubovna je naším druhým domovem a tak si ji zařizujeme podle sebe. Scházíme se v ní na družinových a oddílových schůzkách každý týden. Na programu máme různé hry, soutěže, tříbení znalostí. Získáváme nejrůznějších praktické dovednosti a schopnosti. Učíme se postarat se o sebe i o druhé.
Výpravy
Výprava je obvykle víkendová akce za město. Není to výlet, ale skutečná dobrodružná akce s konkrétním cílem. Obvykle se koná 2x za měsíc.
Táboření Táboření je esencí skautingu. Táborem vlastně skauting začal. Skautský tábor je prostorem pro rozvoj dovedností o kterých si dnes lidé myslí, že je nepotřebujeme, ale to je omyl. Je to příležitost k zábavě a hrám, která se přes rok nenaskytne. V našem pojetí je tábor prostředím, které má sloužit k tomu, aby si člověk odpočinul od "civilizace" a jejích vymožeností, a aby tohoto zdánlivého nedostatku využil k utužení svých vlastností a zkušeností. Náš způsob táboření začíná na zelené louce a co si nevybudujeme to prostě není. To je zkušenost k nezaplacení a my se bez elektřiny, počítačů a sporáku rádi na čas obejdeme.
Loňský tábor (Expedice Smyslov) byl ve znamení objevů a slavných cestovatelů. S jedním se s vámi podělíme:
Na Velikonoční ostrov, Rapa Nui, přijeli první osadníci ve 4. nebo 5. století a přivedl je náčelník Hotu Matua. Na velkých kánoích připluli spolu s domácími. Osadníci, kterým se na ostrově s úrodnou půdou a štědrým mořem dařilo, mezi sebou často válčili. Stavěli sochy, které si pak vzájemně ničili. Nedaleko našeho tábořiště v Jižních Čechách máme takovou podobnou sochu. Vytesal ji místní občan Jiří Šulc, který prý chtěl, aby byla v tomto kraji nějaká památka. Inspirovala ho kamenná žena u slovanského hradiště nedaleko Strakonic, k níž se ještě ve středověku chodily těhotné ženy modlit za zdárný porod. Později ji ale církev nechala jako pozůstatek modlářství zničit. Podle dochované předlohy ji tedy pan Šulc vytesal z osmitunového kamene znovu a dal jí jméno Alžběta.
Alžbětu najdete v sekci "fotky".
|